Skuteczna rekrutacja

21 listopada 2016 | Autor: Michał Kondas

W ostatnim czasie podzieliliśmy się naszymi doświadczeniami z rekrutacji z szerszym odbiorcą. Zapraszamy do lektury: http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,698851,wywiad-michal-kondas

 

3 x lokalizacja

14 kwietnia 2015 | Autor: Krzysztof Strembicki

Jedna z pierwszych lekcji, jaką agent nieruchomości otrzymuje od bardziej doświadczonych kolegów jest taka, że w branży nieruchomości najważniejsze są trzy rzeczy: lokalizacja, lokalizacja i lokalizacja. Jeśli zastanawiałeś się nad sensem tej sentencji, zapewne doszedłeś do wniosku, że zakłada ona występowanie na rynku podobnych nieruchomości, których wartość może się znacząco różnić od lokalizacji. Można przyjąć, że jest to zasada nr 1 w nieruchomościach, dlatego też słowo “lokalizacja” pada aż 3-krotnie, żeby ten przekaz wzmocnić.

Czytaj całość >>

Krok po kroku: Jak kupić własne mieszkanie

3 grudnia 2014 | Autor: Krzysztof Strembicki

Wyobraźmy sobie, że dojrzałeś do decyzji, aby zakupić własne mieszkanie. Doszedłeś do wniosku, że wynajmowanie mieszkania jest tylko wyrzucaniem pieniędzy w błoto i czas zmienić tę sytuację. Jako, że przyjdzie Ci to zrobić po raz pierwszy w twoim życiu, a efektem twojej decyzji będzie wydanie kilkuset tysięcy złotych, masz pewne obawy i pytania. Poniżej dowiesz się, jak od pomysłu przejść do czynu i nie popełnić po drodze błędów.

Czytaj całość >>

Jak przygotować dom lub mieszkanie do sprzedaży

25 listopada 2014 | Autor: Krzysztof Strembicki

Każdy sprzedający mieszkanie, czy dom chce to zrobić możliwie jak najszybciej i za jak najwyższą cenę. Aby osiągnąć te dwa cele, nie wystarczy oprzeć się na szczęśliwym trafie, warto zaplanować tą sprzedaż i odpowiednio przygotować dom (i przy okazji również siebie – mentalnie), aby kupujący szybko pokierowali kroki do banku czyli zbliżyli się do zakupu. Poniżej przygotowaliśmy kilka wskazówek, jak przygotować dom/mieszkanie do szybkiej i skuteczniejszej sprzedaży.

Czytaj całość >>

Dlaczego warto korzystać z usług biura nieruchomości

5 września 2014 | Autor: Krzysztof Strembicki

Zamierzasz kupić, wynająć lub sprzedać nieruchomość i zastanawiasz się, czy jest Ci do tego potrzebna pomoc pośrednika. W końcu dzięki internetowym portalom ogłoszeniowym (z których część jest darmowa), jest szansa znalezienia drugiej strony transakcji bez udziału biura nieruchomości. Jeśli stoisz przed podobnym dylematem, poniżej zebraliśmy kilka powodów, dla których jednak warto skorzystać z pomocy profesjonalnego biura nieruchomości.

Czytaj całość >>

Mój jest ten klient, którego na oczy nie widziałem

31 lipca 2014 | Autor: Krzysztof Strembicki

W poprzednim artykule na naszym blogu (Pośrednik sam sobie wilkiem) poruszyliśmy temat szkodliwych praktyk stosowanych przez pośredników. Jako, że temat ten cieszył się sporym zainteresowaniem, powracamy do niego i przedstawiamy kolejną nieuczciwą sztuczkę, w której wyspecjalizowały się agencje nieruchomości, m. in. te z dobrze rozpoznawalną marką.

Czytaj całość >>

Pośrednik sam sobie wilkiem

22 lipca 2014 | Autor: Krzysztof Strembicki

Praca w charakterze agenta, czy pośrednika nieruchomości wymaga nie tylko dobrego przygotowania teoretycznego, czy znajomości lokalnego rynku. Konieczna jest też umiejętność dobrego reprezentowania własnego klienta, zdolności negocjacyjne i szereg innych umiejętności, które prowadzą do transakcji i tym samym do zadowolenia klienta, popartego zapłatą wynagrodzenia. Doświadczenie jest oczywiście także ważnym elementem składowym. Wszystkie wymienione wyżej czynniki nie są wystarczające, jeśli biura nieruchomości oraz sami pośrednicy nie respektują uznanych na rynku standardów.

Czytaj całość >>

Biuro optymalne

3 lipca 2014 | Autor: Krzysztof Strembicki

W poprzednim wpisie na naszym blogu (link do Przestrzeń do pracy), poruszyliśmy kwestię przepisów regulujących wielkość powierzchni i przestrzeni koniecznej do zapewnienia pracownikom. Wymogi formalne są jedna stroną medalu. Po drugiej stronie znajdziemy estetykę i funkcjonalność zastosowanych rozwiązań. Nowości i trendy, z jakimi mamy do czynienia przy aranżacji powierzchni biurowych, dają możliwość kształtowania przestrzeni dopasowanej do specyfiki i charakteru pracy oraz wymagań i oczekiwań pracowników. Warto mieć to na uwadze, w końcu dobrze zaaranżowane biuro ma bezpośredni wpływ na samopoczucie pracowników i oczywiście na ich efektywność.

Czytaj całość >>

Przestrzeń do pracy

9 czerwca 2014 | Autor: Krzysztof Strembicki

Znalezienie nowego biura wymaga odpowiedzi na szereg pytań i analizy kilku czynników. Do najbardziej oczywistych kwestii należą: kupno lub wynajem (czytaj: Własne biuro – kupić czy wynająć?), wybór lokalizacji, standard biura i budynku (czytaj:  Jak wybrać biuro: lokalizacja i standard), a także wyposażenie biura i podział powierzchni (czytaj: Jak wybrać biuro: podział i wyposażenie). Z tą ostatnią kwestią wiąże się dzisiejszy temat naszego bloga, dotyczący przepisów regulujących ilość powierzchni i przestrzeni koniecznej do zapewnienia pracownikom.

Czytaj całość >>

Lokalizacje pod inwestycje przemysłowe – czynniki decydujące o wyborze

14 maja 2014 | Autor: Michał Kondas

Na rynku nieruchomości komercyjnych od kilku lat można zaobserwować wyraźny rozwój segmentu powierzchni magazynowych. Inwestycje przemysłowe najczęściej są realizowane w systemie “built to suit”, co oznacza, że deweloperzy stawiają hale magazynowe bądź przemysłowe uszyte na miarę, zgodnie z konkretnymi, a często bardzo specyficznymi wymogami najemców.

Czytaj całość >>

Strona 1 z 41234